Jak się zapisać na obóz?

 

 • Rezerwacji wstępnej należy dokonać wysyłając zgłoszenie na adres sailingforchange@gmail.com. W zgłoszeniu należy podać  imię, nazwisko oraz wiek uczestnika, numer telefonu osoby dokonującej rezerwacji, nazwę, termin obozu, oraz rozmiar koszulki (np.M), którą uczestnik otrzyma na koniec obozu.

 • Po dokonaniu wstępnej rezerwacji otrzymają Państwo informację dotyczącą wpłaty zaliczki oraz  komplet dokumentów, które należy wypełnić i dostarczyć do naszego biura

 • Potwierdzenie rezerwacji otrzymają Państwo po zaksięgowaniu wpłaty zaliczki, oraz dostarczeniu niezbędnych dokumentów.

 • O kolejności zapisów decyduje data zaksięgowania zaliczki.

 • kontakt do organizatora:  tel. 504-568-446

Jak dojechać:

Co zabrać ze sobą:

 

 • strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem

 • czapkę z daszkiem, oraz czapkę ciepłą

 • kask rowerowy

 • sztormiak (co najmniej kurtka przeciwdeszczowa)

 • buty do wody

 • strój sportowy

 • odzież na dni ciepłe i chłodne

 • legitymację szkolną

 • własny rower, jeżeli mam taką możliwość,               a nie chcę korzystać z rowerów ogólnodostępnych.

Cena nie zawiera:

 • dojazdu

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawcy, instruktora

 • zajęcia przewidziane w programie obozu,

 • sprzęt szkoleniowy wraz z kamizelką asekuracyjną.

 • ubezpieczenie NNW,

Program:

 

- zajęcia z żeglarstwa,  ok. 2 godzin dziennie (w zależności od zaawansowania uczestników i warunków pogodowych).  Zachęcamy i gorąco namawiamy uczestników do żeglowania, jednak jeśli ktoś czuję się bardzo niekomfortowo podczas pobytu na wodzie, może zostać na lądzie i wziąć udział w innych zajęciach.

- zajęcia na deskach typu SUP 

- przejażdżka motorówką

- kajaki i rowerki wodne

 

oraz te nie związane z wodą:

 

- joga

- wyprawa rowerowa

- zabawy doskonalące równowagę: slackline oraz trickboard

- ognisko, kiełbaski, szanty

- wieczór hawajski

- wieczorne kino

- gry i zabawy terenowe, integracyjne, gry planszowe,  i wiele innych ( o ile wystarczy nam czasu;) ).

Wyżywienie:

 

3 smaczne posiłki dziennie w restauracji ośrodka.

 

Zakwaterowanie:

 

Uczestnicy obozu zakwaterowani są w domku letniskowym, lub pawilonie w pokojach 2-5 osobowych.  Oba obiekty znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, tuż obok portu i plaży.  Domek wyposażony jest w pełen węzeł sanitarny, w pawilonie łazienki znajdują się na korytarzu. W każdym obiekcie znajduje się oddzielny pokój dla instruktora/ów.

 

Zakwaterowanie uczestników: sobota, godz. 14-15, odbiór uczestników: sobota godzi. 10-11 ).

Ośrodek Knieja

Centrum Szkoleniowo - Rekreacyjne " Knieja "

Obóz żeglarski, to wspaniała, letnia przygoda z wiatrem i wodą w roli głównej. Odnajdą się tu zarówno początkujący żeglarze, jaki i ci nieco bardziej doświadczeni. Celem jest zdobycie wiedzy, która pozwoli samodzielnie poprowadzić małą żaglówkę mając przy tym uśmiechnięta buzię i wysoko podniesione czoło;). 

 

Dzięki najnowocześniejszym łodziom jak: Laser Pico, Topaz czy Optimist oraz doświadczonej, wykwalifikowanej kadrze, staramy się, by zajęcia przez nas prowadzone były bezpieczne, a postępy szybkie. Nie szkolimy na patent (kiedyś przyjdzie na to czas), za to staramy się zarazić uczestników żeglarskim bakcylem rozwiązując przy tym wiele skomplikowanych zagadek, w tym tej najważniejszej - jak złapać wiatr... .

 

Przygoda! Sporo czasu poświęcimy na zabawy, oraz gry terenowe, integracje i drobne współzawodnictwo. Skarby? Podobno gdzieś tam są, ale czy uda nam się je odnaleźć? Flagi, gra o tron, 30-stka, podchody indiańskie, kampa to element obowiązkowy każdego obozu. 

 

Joga dla chętnych! Dla większości z nas joga kojarzy się z dziwnymi ćwiczeniami, które wykonują zazwyczaj dorośli. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio poprowadzone zajęcia, dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży sprawiają uczestnikom ogromną frajdę. Należy pamiętać, że Joga pozwala na wzmocnienie i uelastycznienie ciała, poprawia koncentrację i koordynację psychoruchową. Buduje poczucie własnej wartości i pewności siebie, zwiększa świadomość oddechu, uczy cierpliwości, sztuki relaksu, świadomości bycia tu i teraz, szacunku do drugiego człowieka, zwierząt, dbania o naturę. O tym ostatnim, żeglarzowi nie wypada zapomnieć!

 

Nie zabraknie też zabaw na SUP-ach, kajaków, rowerków wodnych i szosowych, ogniska,  nauki szant, wieczoru hawajskiego.

 

Nasze obozy maja charakter kameralny, co odróżnia nas od wielkich biur turystycznych. Zależy nam, aby każdy uczestnik czuł się bezpieczny, ważny, doceniony. Wspieramy dzieci i młodzież w budowaniu pozytywnych relacji z innymi oraz z samym sobą.

 

 

Cena: 1990 zł

 

 

Zniżki:

- 50zł dla członków szkółki żeglarskiej Jachtklubu Elbląg, lub uczestników poprzednich edycji naszych obozów.

 

Miejsce: 

 

Centrum Szkoleniowo - Rekreacyjne " Knieja " koło Rajgrodu. Bezpośredni link na stronę ośrodka. 

wiek uczestników: 9-14 lat

Termin: 15.07 - 22.07.2023  

Obóz żeglarski - wiatr, woda, przygoda

i joga  

504 568 446

sailingforchange@gmail.com